19-ти Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ на 25 февруари

Кавадарци
Типографија

На турнирот ке учествуваат   три екипи: ГФК ‚‚Тиквеш 1930‘‘ од Кавадарци,  ‚‚Еуромилк АД‘‘ од Скопје и екипата на ФК ‚‚Тетекс‘‘ од Тетово.

Според програмата свеченото отварање на турнирот е закажано за 25 февруари во 12:30 часот.Предвидено е  обраќање да имаат претседателот на ГФК  ‚‚Тиквеш 1930‘‘  Миле Масларков и градоначалникот на град Кавадарци  Митко Јанчев.

По свеченото отварање, во 13:00 часот започнува првиот напревар, помеѓу екипите на ГФК ‚‚Тиквеш 1930‘‘ и ФК ‚‚Тетекс‘‘. Во 13:45 часот ќе започне вториот натпревар помеѓу екипите на ФК ‚‚Тетекс‘‘ и ‚‚Еуромилк АД‘‘. Турнирот со свој наптревар го затвораат екипите на ФК‚‚Еуромилк АД‘‘ и ГФК ‚‚Тиквеш 1930‘‘.

 По завршувањето на натпревареварувачкиот дел, следи прогласување на најдобрите  на турнирот и затворање на турнирот.

Ги покануваме сите љубители на фудбалот да го следат  турнирот.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
82%     9.7 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C