(Видео) Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски во Кавадарци

Кавадарци
Типографија

Министерот имаше средба со градоначалникот Mитко Јанчев и командирот на ПС од ОН Сашко Димовски.Во градот се враќаат полицајците-позорникари.

Денеска во Кавадарци престојуваше Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски .Во Кавадaрци, со најблиските соработници, тој имаше работна средба со градоначалникот на Општината Митко Јанчев и командирот на ПС од ОН Кавадарци Сашко Димовски.

Се разговараше на повеке теми од интерес на безбедноста на граѓаните и подобрување на јавниот ред и мир,безбедноста во сообраќајот,и надминување на други затекнати проблеми , потоа во делот на соработката на Противпожарната територијална единица и безбедноста на граѓаните поврзана со активирањето на позорникарската служба во градот.

0000000predpolicija555555.jpg

 

000191919919vo_psodon9999999.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
82%     9.7 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C