(Видео) Aмбасадорката на Босна и Херцеговина во Кавадарци

Кавадарци
Типографија

Нејзината екселенција -абасадорката  на Босна и Херцеговина Лепа Бабиќ се сретна со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев

 Најавено е побратимување на Кавадарци Општина Требиње во Босна и Херцеговија, но таа соработка ке резултира и со економска поврзаност  на двата града.Тоа е исходот од разговорите меѓу амбасадорката на БИХ во Македонија Лепа Бабиќ и кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев.ПОбратимувањето  ке започне со поврзување меѓу две големи винарии, „Тиквеш„  -Кавадарци и „Вукоја„ од Требиње.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 2 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:54 am   |   Sunset: 4:5 pm
65%     3.2 km/h     33.424 bar
Forecast
Сре Low: -3 °C High: 2 °C
Чет Low: -3 °C High: 3 °C
Пет Low: -1 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 5 °C
Нед Low: -1 °C High: 7 °C
Пон Low: 0 °C High: 6 °C
Вто Low: 0 °C High: 8 °C
Сре Low: -1 °C High: 3 °C
Чет Low: -1 °C High: 2 °C
Пет Low: -3 °C High: 1 °C