„Стјуардеси“ гостуваат во Неготино

Кавадарци
Типографија

Теаратската престава  Стјуардеси и понатаму буди интерес кај гледалчите

Денеска 24 април 2018, од 19.30 часот, Театарот при Домот на културата “Иван Мазов -Климе“ Кавадарци ќе гостува на сцената на Центарот за култура “Ацо Ѓорчев“ Неготино, со претставата “Стјуардеси“. Ова е второ гостување во Неготино на кавадаречкиот Театар со истата претстава, поради големиот интересот на љубителите на театарската уметност во Неготино.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
82%     9.7 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C