Стари фотографии на Кавадарци-Фурната на Sуната...

Кавадарци
Типографија

Лебот и другите произвди од брашно 1936 година :Тогаш не знаеле за  адитиви-

Фурната на Ило Анѓушев-Ѕуната во 1936 година. Пред фурната со франџоли леб во рацете стојат: Ацо Тентов-Броз, Коле Гечев и Стојан Белевски. Освен леб во фурната се печеле и ѓевреци, серенатки, а за потребите на грѓаните се печел и домашен леб и погачи.Замислете наутро кога ке купите серенатка или леб препечен...мирисот на фурна цел ден го чувствувате.А сега...2018 та..

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 7 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:19 am   |   Sunset: 4:14 pm
77%     1.6 km/h     33.491 bar
Forecast
Вто Low: 3 °C High: 19 °C
Сре Low: 2 °C High: 16 °C
Чет Low: 4 °C High: 13 °C
Пет Low: 0 °C High: 11 °C
Саб Low: 0 °C High: 10 °C
Нед Low: -1 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 8 °C
Вто Low: 1 °C High: 8 °C
Сре Low: 1 °C High: 10 °C
Чет Low: 0 °C High: 11 °C