Стари фотографии на Кавадарци-Kaвадарчки театар

Кавадарци
Типографија

„Сомнително лице “ 1933-та

Oд историјата на кавадаречкиот аматерски театар:сцена од претставата “Сомнително лице“ од Нушиќ, во главни улоги Благој Мангаров-Мангарот, фотограф од Кавадарци и Александар Хаџи Василев-трговец и аниматор на спорот и културното живеење во Кавадарци во периодот помеѓу двете светски војни.

Фотографијата е од 1933 година.

Избор: Петре Камчевски-Музеј Галерија

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 7 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:19 am   |   Sunset: 4:14 pm
76%     1.6 km/h     33.491 bar
Forecast
Вто Low: 3 °C High: 19 °C
Сре Low: 2 °C High: 16 °C
Чет Low: 4 °C High: 13 °C
Пет Low: 0 °C High: 11 °C
Саб Low: 0 °C High: 10 °C
Нед Low: -1 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 8 °C
Вто Low: 1 °C High: 8 °C
Сре Low: 1 °C High: 10 °C
Чет Low: 0 °C High: 11 °C