/Видео/ Лексикон со „Нова скала“

Кавадарци
Типографија

Шест месеци откако го промовираа својот деби сингл „Така ли се чуствуваш“, членовите на кавадаречкиот рок состав Лексикон деновиве ја објавија и својата втора песна, „Нова скала“.


Музиката овој пат е на Виктор Кимов, текстот на Анета Мишева, додека аранжманот е работен на типично бендовски начин, па во истиот свој удел имаат Виктор Кимов, Дејан Митрев и Оливер Миленковски. Песната е снимена и продуцирана од Парагон продукција на Ристе Димитров, додека пак бек вокалите се на кавадаречката поп дива Наташа Малинкова.
Од бендот најавуваат дека „Нова скала“ многу наскоро ќе добие и свој видео запис, а до тогаш, уживајте во песната која е веќе достапна на јутуб.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 30 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:13 am   |   Sunset: 8:2 pm
40%     17.7 km/h     32.814 bar
Forecast
ВтоLow: 18 °CHigh: 30 °C
СреLow: 18 °CHigh: 30 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 19 °CHigh: 31 °C
СабLow: 18 °CHigh: 34 °C
НедLow: 17 °CHigh: 36 °C
ПонLow: 18 °CHigh: 31 °C
ВтоLow: 17 °CHigh: 27 °C
СреLow: 18 °CHigh: 29 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 29 °C