Пожар на Отпад во Кавадарци

Кавадарци
Типографија

Денеска во претпријатие за отпад на излезот на Кавадарци , избувна пожар.Горела отпадна гума, дрва и масло

Како што не инфрмира командирот на ППТЕ Кавадарци Илчо Богевски се работи за пожар кој благодарение на брзата интервенција на 8 возила на ППТЕ(противпоижарна територијална единица) Кавадарци, Кожувчанка, ЈП „Македонски шуми“-ШС Бор и ЈП Комуналец и 16 пожарникари , е брзо изгаснат и не е дозволено да се проширии да се направи поголема штета.Ова особено е важно бидејќи постоела опасност од зафаќање на пожарот на плински боци.

Инаку самата огнена стихија зафатила,отпадни гуми,дрва, масло за автобибили и друг отпад.Истрагата за   причините за пожарот е во тек .

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 7 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:20 am   |   Sunset: 4:13 pm
76%     1.6 km/h     33.491 bar
Forecast
Сре Low: 2 °C High: 16 °C
Чет Low: 4 °C High: 13 °C
Пет Low: 0 °C High: 11 °C
Саб Low: 0 °C High: 10 °C
Нед Low: -1 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 8 °C
Вто Low: 1 °C High: 8 °C
Сре Low: 1 °C High: 10 °C
Чет Low: 0 °C High: 11 °C
Пет Low: 0 °C High: 8 °C