Стари фотографии на Кавадарци-Изградба на „Пано Мударов„1958 година

Кавадарци
Типографија

Улицата „Пано Мударов„- се градела 1958 година 

Ова е ретка фотографија  од изградбата и   проширување на улицата“ Пано Мударов“.Фотосот е направен  во 1958 година.Истовремено додека се гради улицата  се градат и нови општестени згради и индивидуални куќи на оваа улица.Таа и денеска е една од главните улици по која се одвива значаен ден од сообраќајот во градот.

 
МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:28 am   |   Sunset: 4:7 pm
95%     3.2 km/h     32.882 bar
Forecast
Сре Low: 8 °C High: 14 °C
Чет Low: 5 °C High: 12 °C
Пет Low: 5 °C High: 11 °C
Саб Low: 4 °C High: 12 °C
Нед Low: 3 °C High: 12 °C
Пон Low: 5 °C High: 13 °C
Вто Low: 4 °C High: 12 °C
Сре Low: 3 °C High: 8 °C
Чет Low: 1 °C High: 6 °C
Пет Low: 0 °C High: 8 °C