/Фото/ Благодарност за градоначалникот Јанчев

Кавадарци
Типографија

Тиквеш Рајдерс„ се заблагодарија до градоначалникот Митко Јанчев за поддршката за големиот собир на Моклиште

Главните организатори на годинешниот Мото фест, „Tikvesh Riders“, остварија средба со Градоначалникот  на Општина Кавадарци Митко Јанчев . НА овој начин тие изразија  благодарност за големата поддршка од Општина Кавадарци за организацијата на овој ,веќе, традиционален собир.

37296220_2201102393447143_3759023418331103232_n.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C