Кабинет на градоначалник на Кавадарци / Средба на Јанчев со Палмер

Кавадарци
Типографија

Kaвадаречкиот градоначалкникк  Митко Јанчев денеска се сретна со зам.помошникот државен секретар на САД-Метју Памер

 

 Градоначалникот и Потпредседател на ВМРО-ДПМНЕ  Митко Јанчев оствари средба со  Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија и Н. Е. Амбасадорот  Џес Бејли. Ова е втора посета на Амбасадорот на САД во Општина Кавадарци во изминатите неколку месеци а прва посета на  Метју Палмер политичар од највисок ранг што ја посетил Општина Кавадарци. Се разговараше за актуелните политички теми и за развојот на Општина Кавадарци

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 22 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:44 am   |   Sunset: 5:50 pm
37%     11.3 km/h     33.288 bar
Forecast
ПонLow: 11 °CHigh: 24 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 10 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 9 °CHigh: 24 °C
СабLow: 10 °CHigh: 24 °C
НедLow: 12 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 18 °C