/Фото/ Еколозите од ЕД Тисовец во Михајлово

Кавадарци
Типографија

Еко Кампот се организира по 9-ти пат

Еколошкото Друштво „ Тисовец“ од селоВозарци по 9-ти пат го организира ЕКО КАМПОТ кој оваа година се одржува во Летувалиштето Михајлово- на Кожуф Планина.За реализација на овој еко камп се погрижија долгогодишни соработници Компанијата „ Фени индустри“ и Општина Кавадарци-Локална самоуправа.На кампот годинава учествуваат 40 деца од селата Возарци и Шивeц.

38303992_1728646613850515_4875094490085326848_n.jpg

 

38405160_240426569920399_5702826342626623488_n.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 21 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:42 am   |   Sunset: 7:29 pm
70%     17.7 km/h     33.017 bar
Forecast
ЧетLow: 18 °CHigh: 30 °C
ПетLow: 18 °CHigh: 33 °C
СабLow: 18 °CHigh: 33 °C
НедLow: 20 °CHigh: 33 °C
ПонLow: 20 °CHigh: 32 °C
ВтоLow: 19 °CHigh: 30 °C
СреLow: 18 °CHigh: 30 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 16 °CHigh: 32 °C
СабLow: 17 °CHigh: 32 °C