ЈП Комуналец/ До 13 часот Сопот и Дреново без вода

Кавадарци
Типографија

Причинат за недостигот на  вода е дефект

Поради дефекти без вода за пиење до 13 часот ќе останат селата Сопот и Дреново и улиците „Ванчо Николески“, „41 дивизија“, и дел од улиците кои се наоѓаат околу месноста Коњски дупки.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 21 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:42 am   |   Sunset: 7:29 pm
70%     17.7 km/h     33.017 bar
Forecast
ЧетLow: 18 °CHigh: 30 °C
ПетLow: 18 °CHigh: 33 °C
СабLow: 18 °CHigh: 33 °C
НедLow: 20 °CHigh: 33 °C
ПонLow: 20 °CHigh: 32 °C
ВтоLow: 19 °CHigh: 30 °C
СреLow: 18 °CHigh: 30 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 16 °CHigh: 32 °C
СабLow: 17 °CHigh: 32 °C