Стари фотографии на Кавадарци-Гроздобер 1966

Кавадарци
Типографија

Манифестацијата „Тиквешки Гроздобер-на фотос направен 1966 година

Школски другарки од гимназијата Виолета Арнаудова, Султанка Грозданова и Љубица Баковска учествуваа како менади на Тиквешкиот гроздобер во 1966 година, а богот Бахус (Дионис) беше Блажо Глигоров.

Петре Камчевски

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
83%     6.4 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C