/Видео/ „Тиквешки точакџии“ „Од срце за Тоше“

Кавадарци
Типографија

Тројца членови на Тиквешки Точакџии : Тони Стефанов и Марјан Хаџи Мустафов  и Драги Јовановски ке возат со велосипед над 1.000 километри од  Нова Градишка до Крушево.Денеска тие тргнуваат  кон Нова Градишка, а по два дена  на пат кон Крушево со велосипеди од Нова Градишка-местото каде загина Тоше Проески- Македонската мега звездата .Нив цело време со автомобил ќе ги следи Ѓоке Белевски.РТК.МК е медиумски покровител на ова десетдневно возење  кое е во спомен на денот кога загина Проески 2007 година.Деновиве разговаравме со нив за овој подвиг.

Трошоцците на патот кон вечното почивалиште на Тоше(Крушево) ги поднесоа помагателите и спонзорите:„Тиквешки точакџии“,„Кожувчанка“,“ВС-ГД“, „Анел Маг„ „Инел Интернационал“,„Ким„, „Рамот-ЛТД“-Белград-Србија, „Сава осигуривање“, и „Бајк сервис„ и лицата :Митко Јанчев, и Златко Мишковски.

 

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:20 am   |   Sunset: 6:28 pm
23%     6.4 km/h     33.119 bar
Forecast
СабLow: 10 °CHigh: 32 °C
НедLow: 14 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 35 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 9 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 20 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 22 °C