СДСМ-Кавадарци / Честитка за 11 Октомври

Кавадарци
Типографија

„Почитувани сограѓани,

Денеска на 77 годишнината од почетокот на народноослободителната борба во Македонија, се потсетуваме на жртвата на нашите предци за слобода.

Многу знајни и незнајни херои паднаа во оваа борба, но сонот на нашите предци за независна и самостојна држава се оствари.

Света обврска на нашата генерација е овој аманет, за слободна, независна, просперитетна и економски стабилна земја да го предадеме на нашите идни поколенија.

Нека ни е честит денешниот празник.

За многу години Македонци!

Со Почит,
Општинска Организација на СДСМ Кавадарци“

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C