Билтен на МВР/ Пријавена исчезната 16- годишна кавадарчанка

Кавадарци
Типографија

Oд билтенот на МВР

„На 11.10.2018 година во 21.20 часот во Полициската станица Кавадарци, М.Е.(40) од Кавадраци пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата 16-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.„-се наведува, меѓу другото, во  денешниот билтен на МВР.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 24 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:45 am   |   Sunset: 5:49 pm
31%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 24 °C
СреLow: 9 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 8 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 10 °CHigh: 25 °C
СабLow: 12 °CHigh: 23 °C
НедLow: 11 °CHigh: 21 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 16 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 17 °C