MВР/ Пронајдено исчезнатото 9-годишно дете

Кавадарци
Типографија

 Информацијата ја потврдија од МВР

Детето на возраст од 9 години од Кавадарци, неговиот татко О.Ј. (38) го пријавил во Полицискра Станица Кавадарци за исчезнато.Како што се дознава , вчера било пронајдено.

Според портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, детето излегло од домот и се оддалечило во непознат правец.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 24 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:45 am   |   Sunset: 5:49 pm
31%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 25 °C
СреLow: 9 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 8 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 10 °CHigh: 25 °C
СабLow: 12 °CHigh: 23 °C
НедLow: 11 °CHigh: 21 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 16 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 17 °C