(Видео) Ф У Д Б А Л - Шанси и гол / ГФК Тиквеш-ФК Кит-го 1: 0

Кавадарци
Типографија

Важни три бида за ГФК Тиквеш освоени на Градски во саботната средба со Кит-го.Голот во 65 минута го постигна Методија Делов.Се поголеми се шансите Тиквеш в година да го гледаме во Прва Лига. Но има уште доста да се игра.Ова полуетапа најверојатно ке ја презимееме на 2 место во 2 Фудбалска лига исток.Oстанува ГФК Тиквеш да одигра два тешки натпревари ; со Брегалница и Борец .И двете ги игра во гости.

 

 

gol_1.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C