Стари фотографии на Кавадарци-Eсен 1938-та

Кавадарци
Типографија

Oд стариот албум со фотографии на семејството на Никола Бадев денеска објавуваме фотос  од  есента 1938 година.Се работи за прослава на  верски празник, на поголема група граѓани  со храна и специјалитетот  „шеќерна волна„.Никола Бадев е меѓу членовите на оркестарот.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C