Oд 21-ви до 23-ти август 2015-Летен камп КРЕАКТИВ

Кавадарци
Типографија

За Младински центар КРЕАКТИВ ова е  традиционален летен камп.

Сакаш ли да кампуваш на отворено и да се забавуваш со волонтери од други земји? Сакаш да запознаеш други млади, да се дружиш и да стекнеш еден куп социјални, комуникациски, лидерски и вештини за справување во природа?

МЦ КРЕАКТИВ ги поканува сите заинтересирани  веднаш да се  пријават .!

За Младински центар КРЕАКТИВ ова е  традиционалниот летен камп. Се’ што им треба на младите е позитивна енергија.

Контактите треба да се обават на тел : 078 238 805, 078 238 804, или на е-маил aleksandra@kreaktiv.mk, dan@kreaktiv.mk, elena@kreaktiv.mk

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:22 am   |   Sunset: 4:11 pm
74%     4.8 km/h     33.390 bar
Forecast
Пет Low: 2 °C High: 12 °C
Саб Low: 1 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 6 °C
Пон Low: 1 °C High: 7 °C
Вто Low: 1 °C High: 10 °C
Сре Low: 0 °C High: 12 °C
Чет Low: 1 °C High: 11 °C
Пет Low: 1 °C High: 12 °C
Саб Low: 0 °C High: 13 °C
Нед Low: 3 °C High: 11 °C