Кошаркарски куп на Македонија: ФЕНИ-ОХРИД АБ 112-69

Кошарка
Типографија

Започнаа натпреварите од националниот куп на Македонија во кошарка во Кавадарци

 Во првата средба од натпреварите за купот на Македонија во Кошарка ,кавадаречкитер кошаркари извојуваа победа.Тие сега се  еден чекор поблиску до титулата во националниот куп.

Фени Индустри  ги победи Охрид АВ 112 - 69. Во полуфиналето кое на програмата е во сабота со почеток од 20 часот и 30 минути го нашите кошаркари го очекуваат  подобриот од дуелот МЗТ Скопје - Кожув 

image-0-02-05-5cf68761b541d5a4843b11b6655bbe8b1a51ab0e0c3e8f1481ced3a67c084375-V.jpg

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:31 am   |   Sunset: 5:47 pm
99%     6.4 km/h     32.645 bar
Forecast
ЧетLow: -1 °CHigh: 3 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 5 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 1 °CHigh: 14 °C
ПонLow: 5 °CHigh: 15 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 6 °CHigh: 15 °C
ЧетLow: 4 °CHigh: 18 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 22 °C
MM-Biro