Кошаркарски куп на Македонија: ФЕНИ-ОХРИД АБ 112-69

Кошарка
Типографија

Започнаа натпреварите од националниот куп на Македонија во кошарка во Кавадарци

 Во првата средба од натпреварите за купот на Македонија во Кошарка ,кавадаречкитер кошаркари извојуваа победа.Тие сега се  еден чекор поблиску до титулата во националниот куп.

Фени Индустри  ги победи Охрид АВ 112 - 69. Во полуфиналето кое на програмата е во сабота со почеток од 20 часот и 30 минути го нашите кошаркари го очекуваат  подобриот од дуелот МЗТ Скопје - Кожув 

image-0-02-05-5cf68761b541d5a4843b11b6655bbe8b1a51ab0e0c3e8f1481ced3a67c084375-V.jpg

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 8 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
78%     6.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пет Low: 2 °C High: 10 °C
Саб Low: 5 °C High: 13 °C
Нед Low: 2 °C High: 7 °C
Пон Low: -1 °C High: 3 °C
Вто Low: -2 °C High: 3 °C
Сре Low: -3 °C High: 1 °C
Чет Low: -3 °C High: 1 °C
Пет Low: -3 °C High: 3 °C
Саб Low: -2 °C High: 5 °C
Нед Low: -2 °C High: 3 °C