Денеска Фени-Индустри игра во БИБЛ

Кошарка
Типографија

Четири дена по поразoт во финалето на националниот куп, кошаркарите на Фени Индустри се враќаат на вообичаениот натпреварувачки ритам.

Денесka кавадаречките кошаркари му гостуваат ни тимот на Берое во рамките на редовното коло од балканската БИБЛ лига. Евентуалната победа значително ќе му го поедностави патот на кавадаречките кошаркари до наредната фаза, иако најверојатно се ќе одлучува натпреварот против Кожув кој е закажан за почетокот на идната седмица. Но, до тој натпревар престои и дуелот со Струмица на домашен терен, и секако денешниот кој е со почеток од 18 часот и 30 минути.

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:31 am   |   Sunset: 5:47 pm
99%     6.4 km/h     32.645 bar
Forecast
ЧетLow: -1 °CHigh: 3 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 5 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 1 °CHigh: 14 °C
ПонLow: 5 °CHigh: 15 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 6 °CHigh: 15 °C
ЧетLow: 4 °CHigh: 18 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 22 °C
MM-Biro