Меморијал Орданчо Тотов

Кошарка
Типографија

Турнирот во кошарка е закажан за недела во 11 часот.


По минатогодишното воведно издание кое ги собра сите оние кои сеуште значат многу за кавадаречката кошарка, утре во спортската сала „Јасмин“ кавадаречките ветерани по втора година по ред ќе му оддадат почит на својот ментор, Ордан Тотов.

 

0002000000000020002002.PNG


За разлика од минатата година кога гостуваше само тимот на Борец од Велес, годинава на турнирот освен велешани ќе ги видиме и кошаркарските ветерани на Битола и Струмица.
Почетокот на турнирот е закажан за во 11 часот.

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:31 am   |   Sunset: 5:47 pm
99%     6.4 km/h     32.645 bar
Forecast
ЧетLow: -1 °CHigh: 3 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 5 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 1 °CHigh: 14 °C
ПонLow: 5 °CHigh: 15 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 6 °CHigh: 15 °C
ЧетLow: 4 °CHigh: 18 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 22 °C
MM-Biro