/Видео/ „Спортисимо“ организира успешен кошаркарски турнир

Кошарка
Типографија

Кавадаречката кошаркаркарска школа „Спортисимо„ на спорстките терени на  ООУ„ГоцеДелчев„ вчера го организира 16 турнир во улична кошарка.

 Истиот беше успешен и на него учествуваа  110 млади кошаркари.Се работи за 16-ти по ред турнир во улична кошарка  на Школата за кошарка „Спортисимо„  во која тренираат деца од 7 до 14 години.Годинава се напреваруваа 20 екипи како и  30 -тина кошаркари  од 7 години.Мирослав Златевски, заедмно со тренерите Марјанчо Јанкулов и Ѓорѓи Илов работат со идните кошаркари со години и имат одлично искуство со сите “погони„.Дел од нив заминуваат во кошаркарски  тимови ,во градот и надвор од него.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:54 am   |   Sunset: 4:5 pm
73%     1.6 km/h     33.424 bar
Forecast
Сре Low: -3 °C High: 2 °C
Чет Low: -3 °C High: 3 °C
Пет Low: -1 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 5 °C
Нед Low: -1 °C High: 7 °C
Пон Low: 0 °C High: 6 °C
Вто Low: 0 °C High: 8 °C
Сре Low: -1 °C High: 3 °C
Чет Low: -1 °C High: 2 °C
Пет Low: -3 °C High: 1 °C