Koшарка / Фени Индустри започна со победа

Кошарка
Типографија

Koшаркарите на Фени Индустри забележаа победа во првата првенствена средба против „Пелистер„  со 86-68.

 Кошаркарите и тренерот Малинков сторија се на домашните навивачи да им приредат добра кошаркарска претстава.Иако на моменти битолчани се наближија за изедначување Фени не дозволи да биде преземено водството.Важна беше  борбата и пред двата коша, а особено , за  нас, значајно „уловените“ топки под кошеевите  .Публиката задоволна го напушти „Јасмин“.Пред нас е возбудлива кошаркарска сезона.

20181006_182411.jpg

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 24 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:45 am   |   Sunset: 5:49 pm
31%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 25 °C
СреLow: 9 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 8 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 10 °CHigh: 25 °C
СабLow: 12 °CHigh: 23 °C
НедLow: 11 °CHigh: 21 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 16 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 17 °C