Во Македонија ќе има избори на 11 декември!

Македонија
Типографија

Лидерите на 4-те најголеми политички партии вчера попладне се договорија по однос на сите спорни прашања.

 

Според договореното избори во Република Македонија се  одржанат на 11 декември 2016 година

Владата која ќе ги организира изборите треба да биде избрана на 2 септември согласно договорот постигнат  на  20 јули годинава.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека се што ќе биде предложено ќе биде прифатено, со цел да не се даде простор на СДСМ повторно да ги пролонгира изборите и кончено да се стави крај на кризата.

Нов уредник на МТВ ќе биде Санта Агирова, додека пак 5-от член на ад-хок телото за медиуми е Љуљзим Хазири.

 

DITO
MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Showers, 5 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:53 am   |   Sunset: 4:4 pm
87%     17.7 km/h     32.916 bar
Forecast
Нед Low: 3 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 3 °C
Вто Low: -2 °C High: 2 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -5 °C High: 0 °C
Пет Low: -5 °C High: 5 °C
Саб Low: -2 °C High: 1 °C
Нед Low: -2 °C High: 1 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C
Вто Low: -3 °C High: 3 °C