Ракометарите а ГРК Тиквеш 2014- кои се натпреваруваат во пионерската лига на Македонија вчера во рамките на редовниот календар на средби играа со РК Текстилец од Штип.

Ова средба kавадарчани ја добија со 21: 13.Најдобар поединец на ова средба беше Мартин Димовски кој постигна 11 гола.

-Без ниту еден пораз во групата во која се натпреварува кавадаречкиот пионерски тим на едно коло до крајот остварен е планот кој ни беше зацртан, вели тренерот Кире Василев.Останува да бидеме концентрирани и подготвени за максимален учинок за средбата  во Струмица .

На завршниот турнир ке учествуваат четирите најдобри екипи ,првопласирани во нивните групи.

Помладиот ракометен погон (родени 2004 година) кој се натпреварува во лигата на Металург се пласирал во завршниот турнир кој ке се одржи во Скопје.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА