Голема експлозија го потресе североисточниот кинески пристанишен град Тијанџин во кој загинале најмалку 44 луѓе, додека стотици други биле ранети. Кинеските државни медиуми јавуваат дека експлозијата се случила во едно стовариште за експлозивни материјали. Според извештаите, околу 400 луѓе биле пренесени во тамошните болници.

На 14.април -сабота во Чачак,Република Србија се одржа Меѓународниот натревар Златен појас на Чачак 2018 за натпреварувачи до 13 години.

Убиен е хрватскиот заложник поради учеството на неговата земја во војната против Исламската држава откако истече рокот, стои на фотографијата што ја објави Исламската држава на нејзиниот Twitter профил на којашто се гледа безживотното тело на хрватскиот државјанин кој беше киднапиран во Египет, Томислав Салопек.

Ракометарите а ГРК Тиквеш 2014- кои се натпреваруваат во пионерската лига на Македонија вчера во рамките на редовниот календар на средби играа со РК Текстилец од Штип.

На 09.03.2019 година во спортската сала на ОУ Круме Кепески во Скопје, се одржа Меѓународниот натпревар Фунакоши опен 2019 година.

Кошаркарките на „Трокал„-заслужени најдобри во Македонија за девојчиња до 14 години, денеска ги примија Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и претседателот на Советот Ристо Сакалиев

ГРК Тиквеш 2014  врши упис на младинки и младинци во својата ракометна школа за заинтреирани родени од 2005 до 2008 година  ( од 10 до 13 години).Информации и упис на тел:070/324-917  и 070/218-975 или во Спортската сала  на СОУ„Добри Даскалов„ во вторник,среда и петок во 20.00 часот. 

Турнирот ќе се оддржи во недела, 28 февруари во спортската сала „Партизан“ со почеток од 10 часот, а ќе заврши со баклијада во 19 часот.

На 9 јуни годинава во Битола се одржа државниот натпревар во гимнастика –А лига.СЕ натпреваруваа помлади пионерки во поединечна конкуренција .КСГ -Партизан-Срни -втори

 

На државното првенство во кик бокс за јуниори и сениори „Будо“постигна голем успех

Подкатегории

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА