На 09.03.2019 година во спортската сала на ОУ Круме Кепески во Скопје, се одржа Меѓународниот натпревар Фунакоши опен 2019 година.

Кошаркарките на „Трокал„-заслужени најдобри во Македонија за девојчиња до 14 години, денеска ги примија Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и претседателот на Советот Ристо Сакалиев

ГРК Тиквеш 2014  врши упис на младинки и младинци во својата ракометна школа за заинтреирани родени од 2005 до 2008 година  ( од 10 до 13 години).Информации и упис на тел:070/324-917  и 070/218-975 или во Спортската сала  на СОУ„Добри Даскалов„ во вторник,среда и петок во 20.00 часот. 

Турнирот ќе се оддржи во недела, 28 февруари во спортската сала „Партизан“ со почеток од 10 часот, а ќе заврши со баклијада во 19 часот.

На 9 јуни годинава во Битола се одржа државниот натпревар во гимнастика –А лига.СЕ натпреваруваа помлади пионерки во поединечна конкуренција .КСГ -Партизан-Срни -втори

 

На државното првенство во кик бокс за јуниори и сениори „Будо“постигна голем успех

На 14.април -сабота во Чачак,Република Србија се одржа Меѓународниот натревар Златен појас на Чачак 2018 за натпреварувачи до 13 години.

Kaвадаречкиот кик бокс клуб,шест годишнината од постоењето ја одбележа во Демир Капија

Ракометарите а ГРК Тиквеш 2014- кои се натпреваруваат во пионерската лига на Македонија вчера во рамките на редовниот календар на средби играа со РК Текстилец од Штип.

          Ракометниот клуб Вардар со техничка организација на ракометната академија Вардар - ДБ, во неделата во спортската сала „Јасмин“ беше домакин на  натпреварите од првото коло од втората сезона на Вардар Јуниор лигата за генерација на деца 2004-2005 и помлади.

             Академијата Вардар ДБ од Кавадарци беше домаќин на 18 екипи, од кои 10 во машка и 8 во женска категорија, а воопшто за прв пат беше одиграно редовно коло на Вардар Јуниор лигата надвор од Скопје. На вкупно деветте натпревари, на ракометниот терен своето знаење и талент го демонстрираа 221 дете. Во две полувремиња од по 15 минути децата и екипите ги одмеруваа своите сили и се бореа за првите бодови.

Повеке од видео прилогот:

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА