Сообраќаен билтен:Загина момче од село Војшанци

Неготино
Типографија

Вчера во сообраќајна несреќа со мопед загина малолетник од село Војшанци-Неготинско


Во соопштението на МВР за ова тешка сообраќајна несреќа се вели : „На 06.07.2017 година во 19,50 часот на земјениот пат во с.Војшанци - Неготино се случила сообраќајна незгода во која 16 годишен малолетник од с.Војшанци управувајќи мопед „Херк“ паднал на патот, при што се здобил со тешки телесни повреди. На повредениот му била укажана лекарска помош во Итна медицинска помош – Неготино, по што бил препратен во Општа Болница-Кавадарци каде починал. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС ОН-Неготино. По наредба на ЈО телото на починатиот било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот„, се вели во билтенот на МВР.

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:31 am   |   Sunset: 5:47 pm
99%     6.4 km/h     32.645 bar
Forecast
ЧетLow: -1 °CHigh: 3 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 5 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 1 °CHigh: 14 °C
ПонLow: 5 °CHigh: 15 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 6 °CHigh: 15 °C
ЧетLow: 4 °CHigh: 18 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 22 °C
MM-Biro