(Видео) Кодекс за фер и демократски избори во Неготино

Неготино
Типографија

Во трката за градоначалник во Општина Неготино учествуваат:Златко Пенков кандидат на  ВМРО-ДПМНЕ,  Тони Делков кандидат на   СДСМ ,     и Ѓорѓи Ајтов независен кандидат -група збирачи.Кодексот беше потпишан во присуство на Нетка Веселинова.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 8 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
78%     6.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пет Low: 2 °C High: 10 °C
Саб Low: 5 °C High: 13 °C
Нед Low: 2 °C High: 7 °C
Пон Low: -1 °C High: 3 °C
Вто Low: -2 °C High: 3 °C
Сре Low: -3 °C High: 1 °C
Чет Low: -3 °C High: 1 °C
Пет Low: -3 °C High: 3 °C
Саб Low: -2 °C High: 5 °C
Нед Low: -2 °C High: 3 °C