(Видео) Неготино/ Од децата за децата

Неготино
Типографија

Изложба од хуманитарен карактер во Неготино

Во пресерет на новогодишните празници децата од Неготино кои ја посетуваат работилницата  на „Мис Креатив„ изработија слики, кои по пат на продажба ке обезбедат средства наменети за купување подароци за  децата од ранливите категории од Неготино.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
82%     9.7 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C