(Видео) Неготино подготвено за Бадник и Божиќ

Неготино
Типографија

Деца од прво до 6 оддеелние ке ја пеат песната за Божиќ

Во Општина Неготино се е подготвено за прослава на  Бадник и Божиќ.Во одбележвањето на најголемиот празник Божиќ се вклучени сите.Деца- ученици од прво до 6 одделение   веке извесно време се подготвуваат за изведба на песната „Вечниот Бог“ поврзана со навестувањето и раѓањето на Христос.

За годинашнава програма ни говори отец  Сарафче Иванов од црквата „Св. Атанасиј“

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 2 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:35 pm
95%     6.4 km/h     32.780 bar
Forecast
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -3 °C High: 4 °C
Вто Low: -7 °C High: 3 °C
Сре Low: -6 °C High: 2 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -3 °C High: 5 °C
Саб Low: -2 °C High: 6 °C
Нед Low: 0 °C High: 7 °C
Пон Low: -1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C