РК„Тиквеш„ на завршен турнир во Скопје

Останато
Типографија

Во мини лигата на РК„Металург„кавадарачани најуспешни


Мини ракометната лига на Ракометниот клуб„Металург„ се приближува до финалето.Плеј офот овој викенд се одржа во Кочани а нашиот преставник во ова натпреварување ГРК„Тиквеш„ беше успешен.Ја победи екипата ан РК“Астра„ со 20: 8 а РК„Торо Спорт“ извојува победа над РК„Младинец„ 8:7.Без ниеден пораз кавадаречките ракометари се пласираа во завршниот финален турнир кој на 4 јуни ке се одигра во Скопје.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Isolated Thundershowers, 17 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:41 am   |   Sunset: 7:31 pm
92%     17.7 km/h     33.017 bar
Forecast
СреLow: 17 °CHigh: 26 °C
ЧетLow: 19 °CHigh: 28 °C
ПетLow: 17 °CHigh: 32 °C
СабLow: 19 °CHigh: 32 °C
НедLow: 20 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 20 °CHigh: 32 °C
ВтоLow: 18 °CHigh: 32 °C
СреLow: 18 °CHigh: 32 °C
ЧетLow: 18 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 18 °CHigh: 32 °C