ТИКВЕШКИТЕ ТОЧAКЏИИ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ТИКВЕШКИОТ ГРОЗДОБЕР

Останато
Типографија

Велосипедистите  активни за ,,Гроздоберот,,

Педесетина велосипедисти, членови на групата на рекреативни велосипедисти „Тиквешки точакџии“, со рекреативна и ревијална велосипедска трка се вклучија во одбележувањето на манифестацијата „Тиквешки гроздобер“.

Стартот и беше пред  црквата „Света Петка“ во новиот центар на градот.Тиквешките точкаџии продефилираа низ централното градско подрачје за потоа да се упатат кон поставените дестинации, Моклиште за почетниците и Витачево - село Бунарче - Моклиште за понапредните велосипедисти.

Покрај со ревијалната трка, „Тиквешките точкаџии“ ќе бидат дел и од карневалското дефиле кое е закажано за вечерва со почеток од 19 часот.

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 23 °C
Current Conditions
Sunrise: 4:59 am   |   Sunset: 8:9 pm
64%     6.4 km/h     32.950 bar
Forecast
ПетLow: 15 °CHigh: 33 °C
СабLow: 13 °CHigh: 20 °C
НедLow: 12 °CHigh: 23 °C
ПонLow: 14 °CHigh: 22 °C
ВтоLow: 15 °CHigh: 22 °C
СреLow: 15 °CHigh: 23 °C
ЧетLow: 15 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 13 °CHigh: 27 °C
СабLow: 15 °CHigh: 28 °C
НедLow: 15 °CHigh: 30 °C