Во Општина Росоман за ВМРО-ДПМНЕ гласале 1.492 а за СДСМ 1.128 гласачи

Росоман
Типографија

Според Државната Изборна Комисија во Општина Росоман на избирачките места се јавиле и своето граѓанско право го искористиле 2.805 граѓани што е 82,67 насто.

Еве го рaспоредот на гласовите дадени за партиите на овие предвремени парламентарни избори:

ВМРО-ДПМНЕ и др.                  1.492                            53,19%       
ДУИ 1   0,04%
СДСМ и др. 1.128 40,21%
КПП - Трет блок 16 0,57%
ЛП 3 0,11%
ВМРО за Македонија 75 2,67%
ЛЕВИЦА 6 0,21%
МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:28 am   |   Sunset: 4:7 pm
95%     3.2 km/h     32.882 bar
Forecast
Сре Low: 8 °C High: 14 °C
Чет Low: 5 °C High: 12 °C
Пет Low: 5 °C High: 11 °C
Саб Low: 4 °C High: 12 °C
Нед Low: 3 °C High: 12 °C
Пон Low: 5 °C High: 13 °C
Вто Low: 4 °C High: 12 °C
Сре Low: 3 °C High: 8 °C
Чет Low: 1 °C High: 6 °C
Пет Low: 0 °C High: 8 °C