„Street ball Ros 2017“

Росоман
Типографија

Од 18ти до 20 август, општина Росоман по шести пат ќе биде домаќин на веќе традиционалниот турнир во улична кошарка „Street ball Ros 2017“.

Според информациите од организаторот, шестото издание на „Street ball Ros 2017“ дефинитивно ќе донесе многу забава, дружење и интересни дуели. Пријавувањето се врши на телефон 075-694-712, а котизацијата за учество изнесува 1000 денари од тим, кој согласно пропозициите е составен од четири играчи. Надвор од натпреварувачкиот дел, за забавата освен локалната поддршка од диџеи и пријатели на турнирот, финалниот ден ќе го збогати и DJ Shorty P A.K.A. Pancho. Како и претходните две години, така и годинава натпреварите ќе се играат на новите спортски терени во Росоман, а со цел да се избегнат високите температури истите ќе се играат навечер, односно во периодот од 19 до 23 часот.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 16 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:18 am   |   Sunset: 6:32 pm
81%     11.3 km/h     33.254 bar
Forecast
ЧетLow: 11 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 12 °CHigh: 31 °C
СабLow: 13 °CHigh: 32 °C
НедLow: 16 °CHigh: 25 °C
ПонLow: 15 °CHigh: 28 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 17 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 16 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 19 °C