Бранко Јанев-ја презеде фунцијата Градоначалник на Росоман

Росоман
Типографија

Kaндидатот на СДСМ Бранко Јанев победи на Локалните избори 2017 година

Денеска во просториите на Локалната самоуправа на Општина Росоман беше извршено примопредавањето на власта.Досегашниот градоначалник Стојанче Лазов правно формално му ја предаде  власта на новоизбраниот градоначалник на Општина Росоман Бранко Јанев, кој победи на Локалните избори кои се одржаа во октомври 2017 година.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:36 pm
60%     35.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пон Low: -2 °C High: 5 °C
Вто Low: -4 °C High: 5 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -4 °C High: 4 °C
Пет Low: -4 °C High: 6 °C
Саб Low: -2 °C High: 7 °C
Нед Low: 0 °C High: 8 °C
Пон Low: 1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 8 °C
Сре Low: 0 °C High: 10 °C