(Видео) Росоман / Старува изведбата на инфраструктурни објeкти во Општина Росоман

Росоман
Типографија

По завршувањето на законската тендерска  постапка ,Општинa Росоман-Локална самоуправа, деновиве ке  сапочне со реализира  на неколку објекти од комунална инфраструктура во Општината .Интервју со градоначалникот Бранко Јанев.

-Ке бидат потрошени околу 2 милиони и двеста илјади денари, наменети во Росоман  и неколку села и во ова Општина, кои Советот ги одобри за реализација на предлог на градоначалникот Бранко Јанев, со кого деновиве имавме интервју.Во изјавата на РТК.МК. Јанев не запознава и со проектот „Тера вино“,значењето на изградбата на   брзиот пат Градско-Прилеп,годинашнава реколта на произвоство на праски во Росoманска општина, и друго.

-Функцијата градоначалник бара голем ангажман и посветеност, вели Јанев .  

36690353_482319778870836_5008555990308618240_n.jpg

36712080_482319812204166_6677524356765057024_n.jpg

36621653_482319818870832_7415399905721581568_n.jpg

 

36651068_482319822204165_631927682245853184_n.jpg

36624618_482319832204164_2555185840934354944_n.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 7 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:20 am   |   Sunset: 4:13 pm
76%     1.6 km/h     33.491 bar
Forecast
Сре Low: 2 °C High: 16 °C
Чет Low: 4 °C High: 13 °C
Пет Low: 0 °C High: 11 °C
Саб Low: 0 °C High: 10 °C
Нед Low: -1 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 8 °C
Вто Low: 1 °C High: 8 °C
Сре Low: 1 °C High: 10 °C
Чет Low: 0 °C High: 11 °C
Пет Low: 0 °C High: 8 °C