Во сообраќајката повреден жител на село Марена

„На 12.09.2018 година околу 10.10 часот на магистралниот пат А-1, кај место викано„Св.Петка“ во правец кон Демир Капија, Ж.Ј.(55) од село Марена паднал од приколка на товарно возило „Нисан“ со скопски регистарски ознаки,сопственост на Македонија пат“, управувано од Ј.А.(52) од село Ѓопчели. Ж.Ј. паднал во моментот кога возилото излегувало од земјена површина за да се вклучи на магистралниот пат, при што се здобил со тешки телесни повреди.  По укажаната помош во Јавната здравствена установа Валандово, тој билпренесен во Медицински центар Кавадарци.Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Валандово“- се наведува во Билтенот на МВР денеска.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА