Росоман: Реконструкција на реквизити на детското игралиште

Росоман
Типографија

Реконструкцијата и санацијата на реквизитите е направено на  детското игралиште на улица „Гоце Делчев“ каде е направена и  обнова на осветлувањето.

Од Општина Росоман изразуваат благодарност и до двајцата волонтери Дени и Михаил кој помoгнаа за реализација на проектот. Градоначалникот на Дени и Михаил им подари фудбалска топка.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:28 am   |   Sunset: 4:7 pm
95%     3.2 km/h     32.882 bar
Forecast
Сре Low: 8 °C High: 14 °C
Чет Low: 5 °C High: 12 °C
Пет Low: 5 °C High: 11 °C
Саб Low: 4 °C High: 12 °C
Нед Low: 3 °C High: 12 °C
Пон Low: 5 °C High: 13 °C
Вто Low: 4 °C High: 12 °C
Сре Low: 3 °C High: 8 °C
Чет Low: 1 °C High: 6 °C
Пет Low: 0 °C High: 8 °C