KAВАДАРЧАНКАТА АВРАМОВА СРЕБРЕНА НА „КРОАЦИЈА ОПЕН 2016„

Спорт
Типографија

 

Својот дебитантски настап во кадетска конкуренција на „Кроација опен 2016“ кој се оддржа во Ријека, Хрватска, кавадарчанката Владанка Аврамова го круниса  со сребрен медал.

Македонските каратисти освоија три медала – златен, сребрен и бронзен. Столе Смилковски од „Олимпик  спорт “го освои златниот медал во кадетска конкуренција во категоријата до 57 килограми во борби. Во финалето тој го победи Џенаро Витулано од Италија.

 

Stole-Smikovski-prv-vo-Budimpesta-2016.jpg

 

Нашата ,сребрена,Владанка Аврамова од карате клубот „Урбан иневст“одличјето го освои во  кати во кадетска конкуренција, а Александар Неделковски – Металург беше  бронзен во оваа дисциплина. Ова им беше прв настап во кадетска конкуренција на Владанка и на Александар.

На турнирот настапија 1.563 натпреварувачи од 18 земји.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Showers, 5 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:53 am   |   Sunset: 4:4 pm
87%     17.7 km/h     32.916 bar
Forecast
Нед Low: 3 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 3 °C
Вто Low: -2 °C High: 2 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -5 °C High: 0 °C
Пет Low: -5 °C High: 5 °C
Саб Low: -2 °C High: 1 °C
Нед Low: -2 °C High: 1 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C
Вто Low: -3 °C High: 3 °C