Топ вести

Турнирот во кошарка е закажан за недела во 11 часот.

Натпреварот е добиен  со посакуваната разлика, 79-69, но она што е уште повеќе важно е што овој тим е подготвен за завршницата од шампионатот.

Овој натпревар  едноставно мораат да го добијат и тоа со најмалку 8 поени разлика доколку сакаат да останат во трката за пласман помеѓу четирите најдобри.

Фудбалерите на ГФК Тиквеш вчера ги израдуваа љубителите на фудбалот.Со 2:1 ја победија екипата на Хоризонт-Турново

Попладнево кавадаречките фудбалери го победија Хоризонт од Турново со 2:1

Kaвадаречкиот второлигаш со пораз од 2:1 се враќа од  дуелот со Тетекс

На Филип Ризов му се потребни средства за учество на Светското Кик-Бокс првенство во Италија

Во мини лигата на РК„Металург„кавадарачани најуспешни

Кавадаречките ракометари го совладаат Спартак  29-28

RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 27 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:0 am   |   Sunset: 8:10 pm
45%     6.4 km/h     32.983 bar
Forecast
Пон Low: 16 °C High: 38 °C
Вто Low: 18 °C High: 36 °C
Сре Low: 17 °C High: 39 °C
Чет Low: 18 °C High: 40 °C
Пет Low: 18 °C High: 41 °C
Саб Low: 20 °C High: 41 °C
Нед Low: 20 °C High: 35 °C
Пон Low: 19 °C High: 30 °C
Вто Low: 17 °C High: 29 °C
Сре Low: 16 °C High: 30 °C