Live


Топ вести

Одлична игра и две победи на Трокал на турнирот во Скопје; против Струга 32: 2 и Вардар 65-20

Кошаркарите на M-18 убедливо го победија Пелистер  и оставија одличен впечаток.Наредниот викенд младите кошаркари на М-18 играат со Феникс.

Кошаркарите на М-16  загубија од Гостивар на домашен терен 

Екипата на КК “ Спортисимо” e победник на регионалниот турнир -Баскет Фор Кидс (Basket4Kids) за играчи до 13 години кој се одржа во Кавадарци во Спортската сала Јасмин во организација на Sport Klub.

Kako што ветија :Фудбалерите на Тиквеш и тренерот Димитковски, ГФК Тиквеш од средбата  со  Партизан и од Обршани се  враќаат со три бода. Трите бода залужено одат на контото на ГФК Тиквеш.Головие ги  постигнаа Марјан Ристовски и Ѓорѓи Мојсов.Засега се оди според планот.

Пред утрешната првенствена средба со ФК„Партизан„-Обршани (Прилепско)-фудбалерите  на ГФК Тиквеш :Васко Митрев и  капитенот Ѓорѓи Мојсов очекуваат побеДа и три бода, а пред се добра игра на Тиквеш.

ГФК Тиквеш оствари значајна победа против Саса од Македонска Каменица.Ангажирана игра цел натпревар,борбенст прикажана од сите, а посебно;  во одбраната Дарко Илиевски во средниот ред Ѓорги Мојсов и Васко Митрев  и во нападот особено Марјан Ристовски-Швајц.

Голови на средбата:ГФК Тиквеш - Саса 3  :  0  : Марјан Ристовски 6 мин ,Андреј Лазаров 27 мин, и Роберт Митев во 65  минута

На Филип Ризов му се потребни средства за учество на Светското Кик-Бокс првенство во Италија

Во мини лигата на РК„Металург„кавадарачани најуспешни

Кавадаречките ракометари го совладаат Спартак  29-28