Ракомет: ГРК Тиквеш ја пречекува Струга

Спорт
Типографија

Во рамките на редовното коло од првата македонска машка ракометна лига, ракометарите на градскиот ракометен клуб Тиквеш денес ќе го пречекаат тимот на Струга.

Натпреварот се игра во спортската сала „Јасмин“ со почеток од 18 часот, а влезот за сите оние кои сакаат да му дадат подршка на својот клуб е слободен.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C