Ракомет:ГРК Тиквеш успешни против Струга

Спорт
Типографија

И без искусните Илија Грозданов и Марјан Велков, ракометарите на градскиот ракометен клуб Тиквеш немаа проблеми во дуелот со Струга, славејќи нова победа, овој пат од 32-28.


Резултатската неизвесност беше присутна само во воведните 15 минути во кои најчесто се играше гол за гол, по што домашните ракометари ја превзедоа играта и благодарение пред се на изворедните Витанов и Велков создадоа солидна предност која „љубоморно“ ја чуваа се до самиот финиш, за шестти сезонски триумф.
Васил Витанов со 10 гола и Ѓорѓи Велков со 9 гола беа први стрелци во тимот на ГРК Тиквеш, а солидна партија имаше и Ристе Окардов.

 

18789727_310039419432207_449252221_o.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C