Ракомет :ГРК Тиквеш - Младост 09

Спорт
Типографија

Првиот  натпревар кавадаречкиот прволигаш го игра во сабота во 17.30 во Кавадарци

Ракометарите на ГРК Тиквеш стартуваат со редовните средби од Првата ракометна лига .На свој терен  во СС„Јасмин“ нашите најдобри ракометари ке се сретнат со екипата на  “Младост 09„.

Во ова натпреврувачка сезона ГРК Тиквеш влегува со голема амбиција за висок пласман. 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C