Ракомет: ГРК-Тиквеш го победи Текстилец

Спорт
Типографија

-Во рамките на подготовките за стартот на првенстворо  на Првата Ракометна лига, ракометарите на ГРК Тиквеш  во Кавадарци одиграа пријателска средба  со РК Текстилец од Штип. Средбата заврши  со победа на нашите ракометари 25: 21.

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:21 am   |   Sunset: 6:27 pm
30%     6.4 km/h     33.187 bar
Forecast
НедLow: 13 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 36 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 5 °CHigh: 21 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 8 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 21 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 23 °C