Филип Ризов-Државен првак

Спорт
Типографија

Вчера во Спортскиот центар „Борис Трајковски„ во Скопје се одржа Првото Muai и ММА Државно првенство.Кавадречкиот клуб„ Будо“ учествуваше на првенствоито со петмина натпреварувачи.Настапија во најдобро светло:

Oдличен успех на нашите кик боксери на Државното првенство во Скопје.Филип Ризов стана државен првак и за прв пат во Кавадарци се носи медал од ова боречка дисциплина.

-Христос Виланов беше втор во ММА-борбите што е исто така голем успех, а Никола Станоев пак освои сребрен медал во ММА- со тоа што неговата ворба во финалето беше прогласена за најдобра.Бронзени медали освоија Мартин Димитриовски и Никола Бошев- исто така во ММА дисцплината.

 

 

88989890900000.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 12 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:35 am   |   Sunset: 5:45 pm
70%     6.4 km/h     32.848 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 1 °CHigh: 5 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 4 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 0 °CHigh: 11 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 11 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 5 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 15 °C
MM-Biro