/Фото/ Ракомет : ГРК Тиквеш ја надигра Риниa 37-29

Спорт
Типографија

 Во ниту еден момент победеата на кавадарчани не беше доведена во прашање.Подмладениот тим на ГРК Тиквеш го гледавме во најдобро светло ова сезона

 Самоуверено,сигурно со подобра игра во полето и сугурни пред голот на противникот,Одлични одбрани на домашниот голман.Цел тим функционираше одлично.Тренерот Василев одбра добра тактика и навреме реагираше ,кога ке забележеше слабости.Малубројната екипа со аплауз ги награди напите ракометари по средбата со Ринија која се играше во неделата попладне.Полувремето заврши со 16 спрема 13 а во второто полувреме противникот беше надигран и високо го поразивме со 37-29.Победата доаѓа шпо неколкутепорази на домашен и туѓ терен.Ке дејствува позитивно за да се соверат сили барем сезонава да се заврши со некој бод повеќе и пред со самодоверба  на играчите.Честитки  за целиоттим на ГРК Тиквеш.

20180506_164213.jpg

20180506_164216.jpg

20180506_172327.jpg